Lehed

2011 aasta

2011 aasta tõotab tulla tihe õppimise aasta. Kohe algusest läks pauguga lahti. Kõigepealt poolelioleva Digipiltide kursuse jätkamine, seejärel kohe algav Uurimistööde vormistamise õppimisüritus Koolielus ja muidugi EVO. EVO, ehk Electronic Village Online on traditsiooniliselt minu jaanuarikuises kavas juba kolmandat aastat. Kursused on suunatud inglise keele õpetajatele, osalejaid üle terve maailma ja koolitajad oma ala tõelised eksperdid. Pakutavad kursused on alati nii põnevad ja seda õiget valida on alati raske. Pärast pikka mõtsiklemist otsustasin sellel aastal proovida osaleda lausa kolmel kursusel. Eks pärast paistab, kas suur tükk ajas suu lõhki või mitte.

Kõigepealt Second Life. seda olin ma plaaninud juba mitu aastat. SLis olen ma juba varem käinud, aga mind huvitab eriti metoodika kuidas seda keskkonda keeleõppes ära kasutada.

Seejärel podcasting e. taskuhääling. Ka minu lemmikteema- ja selle teemaga on mul ka mõned koolitamise plaanid, aga sellest ehk kursuse lõppedes.

Ja lisaks veel- sõnavaraharjutuste loomine. Ilmselt igale võõrkeeleõpetajale huvi pakkuv teema.

Koolitajana on see mulle väga põnev kogemus, sest kõik kursused toimuvad erinevates keskkondades. Second Life muidugi SL keskkonnas, lisaks veel Grouply. Podcasting ajeveebi ja WIZIQ vahendusel. Ja sõnavara Moodle ning Tappedin keskkondades.
Koolielu konkursil otsustasin osaleda just enesedistsiplineerimise jaoks. Nüüd ei saa ju enam midagi pooleli jätta.

neljapäev, 27. jaanuar 2011

Learn4Life

27. jaanuaril ootas Carol Rainbow meid Learn4Life keskusesse. Carol tutvustas meile Learn¤Life keskuse võimalusi. Mis sealt meelde jäi.
Keskuses on olemas vvebiturvalisuse keskus, kus saab vaadata videosid, leida infot veebilehtedelt ning läbi viia turvalisuse seminare.

Muljet avaldas Opinianator, huvitav hääletamise süsteem. Inimesed liikusid erinevatesse sektoritesse vastavalt sellele kas nad nõustusid või ei nõustunud väidetega, keskele ilmus sektordiagramm tulemustega. suurepärane vahend kiireks arvamusuuringuks.

Keskuses on ka mitmeid kultuurilisi vaatamisväärsusi, näiteks Bayeux gobelään, mida sai lähedalt uurida ning kuulata selgitusi selle kohta.

Konverentsikeskuses olid ümmargused lauad, mis olid jälle helikindlad ning sobisid grupivestlusteks. Oli olemas ka amfitater, kus saab vaadata videosid ning jälgida esitlusi.

Teatrimajas on võimalik lavastada enda kirjutatud näidendeid.

Klaasist labürinti kasutatakse SL'is navigeerimise harjutamiseks.

Järgmiseks läksime piraadilaevale, kus proovisime allveeujumist.

Keskuse külastamine lõppes trummide mängimisega ja klubis tantsimisega.
Kõiki neid kohti saab eduklat kasutada keeleõppeks, vastava teema sõnavara harjutamiseks.









Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar