Lehed

2011 aasta

2011 aasta tõotab tulla tihe õppimise aasta. Kohe algusest läks pauguga lahti. Kõigepealt poolelioleva Digipiltide kursuse jätkamine, seejärel kohe algav Uurimistööde vormistamise õppimisüritus Koolielus ja muidugi EVO. EVO, ehk Electronic Village Online on traditsiooniliselt minu jaanuarikuises kavas juba kolmandat aastat. Kursused on suunatud inglise keele õpetajatele, osalejaid üle terve maailma ja koolitajad oma ala tõelised eksperdid. Pakutavad kursused on alati nii põnevad ja seda õiget valida on alati raske. Pärast pikka mõtsiklemist otsustasin sellel aastal proovida osaleda lausa kolmel kursusel. Eks pärast paistab, kas suur tükk ajas suu lõhki või mitte.

Kõigepealt Second Life. seda olin ma plaaninud juba mitu aastat. SLis olen ma juba varem käinud, aga mind huvitab eriti metoodika kuidas seda keskkonda keeleõppes ära kasutada.

Seejärel podcasting e. taskuhääling. Ka minu lemmikteema- ja selle teemaga on mul ka mõned koolitamise plaanid, aga sellest ehk kursuse lõppedes.

Ja lisaks veel- sõnavaraharjutuste loomine. Ilmselt igale võõrkeeleõpetajale huvi pakkuv teema.

Koolitajana on see mulle väga põnev kogemus, sest kõik kursused toimuvad erinevates keskkondades. Second Life muidugi SL keskkonnas, lisaks veel Grouply. Podcasting ajeveebi ja WIZIQ vahendusel. Ja sõnavara Moodle ning Tappedin keskkondades.
Koolielu konkursil otsustasin osaleda just enesedistsiplineerimise jaoks. Nüüd ei saa ju enam midagi pooleli jätta.

esmaspäev, 18. aprill 2011

Pecha Kucha Brightonis

Pecha Kucha õhtu Brightonis oli palju parem, kui ma isegi loota oskasin. Suurepärased värvikad esinejad eesotsas õhtu juhi Jeremy Harmeriga. Saalis ja ka veebikeskkonnas valitses suurepärane meeleolu. Püüdsin igast ettekandest panna kirja ka läbivad mõtted.

Petra Pointer Saksamaalt rääkis tehnoloogiast. Ta ütles, et õpetajad on liiga tagasihoidlikud tehnoloogia kasutamisel ning tavaliselt poevad ajapuuduse taha. Suurepärased näited õpetajate hobidest!

Ying Zhang Hiinast: Ela täisväärtuslikku elu ja õpi innukalt. Elu on lühike aga õppimine lõputu.

Nick Billborough näitas tegevusi, mille läbi võõrkeeli õppida. Ta pani kogu saali endaga kaasa töötama.

Bethany Cagnol: Sa oled siis võõral maal kui ka koertel ja lastel on sinust laiem sõnavara.

J.J. Wilson: õppimine ei ole informatsioon vaid muutumine. Tõeline õppimine muudab õppijat. Vaata maailma läbi lapse silmade, siis õpid sa kõige rohkem.

Valeria Franka: muuda asjade perspektiivi. Kui annad võimaluse küsida küsimusi siis sa lood võimaluse õppida.

Antonia Clare: Kool tapab loomingulisuse. Tõeline õppimine on kirglik tegevus.

Viimane ettekanne Alan Pulvernessilt ja Sarah Mountilt jäi kahjuks kuulamata, ülekanne katkes sellel hetkel. Kui video on valmis, siis postitan ka selle.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar