Lehed

2011 aasta

2011 aasta tõotab tulla tihe õppimise aasta. Kohe algusest läks pauguga lahti. Kõigepealt poolelioleva Digipiltide kursuse jätkamine, seejärel kohe algav Uurimistööde vormistamise õppimisüritus Koolielus ja muidugi EVO. EVO, ehk Electronic Village Online on traditsiooniliselt minu jaanuarikuises kavas juba kolmandat aastat. Kursused on suunatud inglise keele õpetajatele, osalejaid üle terve maailma ja koolitajad oma ala tõelised eksperdid. Pakutavad kursused on alati nii põnevad ja seda õiget valida on alati raske. Pärast pikka mõtsiklemist otsustasin sellel aastal proovida osaleda lausa kolmel kursusel. Eks pärast paistab, kas suur tükk ajas suu lõhki või mitte.

Kõigepealt Second Life. seda olin ma plaaninud juba mitu aastat. SLis olen ma juba varem käinud, aga mind huvitab eriti metoodika kuidas seda keskkonda keeleõppes ära kasutada.

Seejärel podcasting e. taskuhääling. Ka minu lemmikteema- ja selle teemaga on mul ka mõned koolitamise plaanid, aga sellest ehk kursuse lõppedes.

Ja lisaks veel- sõnavaraharjutuste loomine. Ilmselt igale võõrkeeleõpetajale huvi pakkuv teema.

Koolitajana on see mulle väga põnev kogemus, sest kõik kursused toimuvad erinevates keskkondades. Second Life muidugi SL keskkonnas, lisaks veel Grouply. Podcasting ajeveebi ja WIZIQ vahendusel. Ja sõnavara Moodle ning Tappedin keskkondades.
Koolielu konkursil otsustasin osaleda just enesedistsiplineerimise jaoks. Nüüd ei saa ju enam midagi pooleli jätta.

kolmapäev, 2. veebruar 2011

Dresdeni kunstigalerii

Osna (päriselus Dennis Newson, keeleõpetaja Saksamaalt) kutsus meid kõiki Dresdeni kunstigaleriid külastama. See oli tegelikult väike eelmäng homsele galerii külaskäigula ja ülimalt sobilik minusugusele algajale. Kõigepealt kogunesime Osna majakeses, kus ta meile veelkord meelde tuletas, kuidas kasutada kaamera erinevaid vaatenurki maalide vaatamiseks. Igatahes nõuab see parajat vilumust.
Seejärel jagas ta kätte kunstigalerii aadressi ja me suundusime sinna. SL'is on liikumine pikkade vahemaade taha väga lihtne, klõpsad aadressil ja telepordid end õigesse kohta. Imposantse kunstigalerii ees oli Gwen meie tuleku puhul punase vaiba lahti rullinud. Kunstigaleriis valisime endale kõigepealt audiogiidi. Iga maali kohta on võimalik saada infot kas klõpsates lahti mrkekaardi või kuulates audiogiidi selgitusi. Audiogiidi saab kuulata mitmetes keeltes: inglise, saksa, itaalia ja hispaania keeltes. Kui on SL raha ja elukoht saarel saab galeriist osta endale ka maali koopia.
Mööda saale liikudes kujutasin juba ette, kuidas kunstiteemat käsitledes kõnnime õpilastega galeriis ringi ja kuulame maalide kirjeldusi. Samuti saab õpetaja ette valmistada küsimused, mida saab jagada märkmekaardi abil. Homme läheme jälle galeriisse, seekord lubas Osna meile ka ülesande anda. Tegelikult andis juba täna ülesande leida üles raamatupood, süvenesin aga kahjuks maalidesse ja pood jäigi leidmata.

Uurimiseks ka kaks linki
http://www.wired.com/culture/art/multimedia/2007/08/gallery_dresden
http://www.dresden.de/en/05/01/c_04.php









Video Dresdeni Galeriist SL'is

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar