Lehed

2011 aasta

2011 aasta tõotab tulla tihe õppimise aasta. Kohe algusest läks pauguga lahti. Kõigepealt poolelioleva Digipiltide kursuse jätkamine, seejärel kohe algav Uurimistööde vormistamise õppimisüritus Koolielus ja muidugi EVO. EVO, ehk Electronic Village Online on traditsiooniliselt minu jaanuarikuises kavas juba kolmandat aastat. Kursused on suunatud inglise keele õpetajatele, osalejaid üle terve maailma ja koolitajad oma ala tõelised eksperdid. Pakutavad kursused on alati nii põnevad ja seda õiget valida on alati raske. Pärast pikka mõtsiklemist otsustasin sellel aastal proovida osaleda lausa kolmel kursusel. Eks pärast paistab, kas suur tükk ajas suu lõhki või mitte.

Kõigepealt Second Life. seda olin ma plaaninud juba mitu aastat. SLis olen ma juba varem käinud, aga mind huvitab eriti metoodika kuidas seda keskkonda keeleõppes ära kasutada.

Seejärel podcasting e. taskuhääling. Ka minu lemmikteema- ja selle teemaga on mul ka mõned koolitamise plaanid, aga sellest ehk kursuse lõppedes.

Ja lisaks veel- sõnavaraharjutuste loomine. Ilmselt igale võõrkeeleõpetajale huvi pakkuv teema.

Koolitajana on see mulle väga põnev kogemus, sest kõik kursused toimuvad erinevates keskkondades. Second Life muidugi SL keskkonnas, lisaks veel Grouply. Podcasting ajeveebi ja WIZIQ vahendusel. Ja sõnavara Moodle ning Tappedin keskkondades.
Koolielu konkursil otsustasin osaleda just enesedistsiplineerimise jaoks. Nüüd ei saa ju enam midagi pooleli jätta.

laupäev, 12. veebruar 2011

Vestlusring Carol Rainbow´ga

Laupäeva õhtul toimus vestlusring kogenud SL kasutajaga, Carol Rainbowga. Kui enamikel inimestel on SL'is ja päriselus erinevad nimed, siis Carol kasutab ka SL'is enda pärisnime. Carol on hariduselt muusikaõpetaja, kuid töötab praegu haridustehnoloogina. Tema viimaseid suuri projekte on internetiturvalisuse projekt, mis on suunatud lastevanmeatele ja õpetajatele. Turvalisuse koolitusi viib ta läbi SL keskkonnas.
Koolituse teemadeks on: meie identiteet virtuaalmaailmas, sotsiaalsed võrgustikud, kiusamine internetis ja finantskäitumine virtuaalses maailmas.
Jagades enda kogemusi SL'is koolitamisest ütles ta, et töötamine virtuaalses maailmas võib olla hirmutav, see võtab palju aega ja koolitusel osalejad ei saa tunnistusi. Need on faktorid, mis võivad takistada kursustel osalemist.

Rääkides SL'i tulevikust mainis Carol, et kahjuks on Sl muutunud liigselt kommertslikuks. Seoses sellega on paljud haridusasutused ja koolitajad lahkunud SL'ist teistesse maailmadesse. Nendest nimetas ta nt. nn Hypergride. Seal on praegu hiigelsuur arenev kogukond. Ta mainis, et SL on muutunud nn. hoolauaks, inimesed õpivad siin, kuidas virtuaalseid maailmu ehitada ning liiguvad siis edasi teistesse kohtadesse. Näitena tõi ta siin John Lester'i Hypergrid klubi.

Carolilt küsiti ka, kuidas vähendada SL'i tehnilisi probleeme. Carol andis nõu, et kindlasti tuleb õigesti konfigureerida hääleseaded, puhastada vahemälu, teha Windowsi uuendusi ning jälgida, et viirustevastane programm töötaks.

Millisied tegevusi eelistada SL'is õpetamisel? Kindlasti peab SL'is õppimine olema lõbus. Inimestele tuleb anda võimalust õpitavat keelt kõneleda läbi ümarlaudade, konverentside, rollimängude jne.

Lõpetuseks nimetas Carol kohti, mida peaks kindlasti SL'is külastama: Must ja valge Taj, Mehhiko, Globe teater, Teaduse saar, Macbeth, Rahvusvaheline kosmosemuuseum, Nemo, Learn4Life, Woodstock, Versailles, iidne Rooma jne. Neid kohti oli nii palju, et seiklust jätkub kauemaks. Carol jagas lahkelt meiega ka nende paikade aadressid, et sinna kohale jõudmine oleks kerge.
Oli meeldiv vestlusring, kaks tundi möödus väga kiirelt.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar