Lehed

2011 aasta

2011 aasta tõotab tulla tihe õppimise aasta. Kohe algusest läks pauguga lahti. Kõigepealt poolelioleva Digipiltide kursuse jätkamine, seejärel kohe algav Uurimistööde vormistamise õppimisüritus Koolielus ja muidugi EVO. EVO, ehk Electronic Village Online on traditsiooniliselt minu jaanuarikuises kavas juba kolmandat aastat. Kursused on suunatud inglise keele õpetajatele, osalejaid üle terve maailma ja koolitajad oma ala tõelised eksperdid. Pakutavad kursused on alati nii põnevad ja seda õiget valida on alati raske. Pärast pikka mõtsiklemist otsustasin sellel aastal proovida osaleda lausa kolmel kursusel. Eks pärast paistab, kas suur tükk ajas suu lõhki või mitte.

Kõigepealt Second Life. seda olin ma plaaninud juba mitu aastat. SLis olen ma juba varem käinud, aga mind huvitab eriti metoodika kuidas seda keskkonda keeleõppes ära kasutada.

Seejärel podcasting e. taskuhääling. Ka minu lemmikteema- ja selle teemaga on mul ka mõned koolitamise plaanid, aga sellest ehk kursuse lõppedes.

Ja lisaks veel- sõnavaraharjutuste loomine. Ilmselt igale võõrkeeleõpetajale huvi pakkuv teema.

Koolitajana on see mulle väga põnev kogemus, sest kõik kursused toimuvad erinevates keskkondades. Second Life muidugi SL keskkonnas, lisaks veel Grouply. Podcasting ajeveebi ja WIZIQ vahendusel. Ja sõnavara Moodle ning Tappedin keskkondades.
Koolielu konkursil otsustasin osaleda just enesedistsiplineerimise jaoks. Nüüd ei saa ju enam midagi pooleli jätta.

neljapäev, 10. veebruar 2011

Graham Davies SLis

Täna õhtul oli planeeritud kohtumine Graham Davies'iga Edunation III alal. Olin planeerinud kindlasti osaleda, sest olen juba ammu Graham Davise ajaveebide lugeja. Samuti tean, et tal on väga suur kogemus Second Life kasutamisega. Kahjuks ei lähe kõik alati nii nagu planeeritud, jõudsin koju siis, kui pool kohtumist juba läbi. Siiski otsustasin ühineda koosolekuga.
Selleks hetkeks oli arutelu all küsimus, miks paljud inimesed SLi kritiseerivad ning ei pea seda heaks õppimiskessonnaks. Graham (SL nimega Groovy Winkler) väitis, et paljud inimesed ei ole teadlikud SLi võimalustest. Näiteks saavad arstid siin harjutada meditsiinilisi protseduure ja diagnoosimisoskust, enne kui nad seda päris patsientide peal teevad. Samuti saab siin näiteks tulekahju kustutamist harjutada.
SLi puuduseks on kindlasti see, et programm vajab head kaasaegset arvutit ning kiiret internetiühendust. Samuti võtab aega keskkonna kasutamise õppimine.

Mida ootab Graham Davies, et SL areneks, et tema kasutajaliides sarnaneks weebilehitsejaga. Ja naljaga pooleks ütles ta, et keegi võiks välja mõelda programmi, mis SLis tema invetari ära sorteeriks. Seda sooviksin minagi. Ma ei ole küll kaua SLi kasutanud, aga juba on kogunenud palju kostüüme, märkmepabereid, aadresse, mis vajaksid korrastamist ja süstematiseerimist.
Lõpetuseks jagas Graham meiega enda SLi käsiraamatut, mida ka kogenud SLi kasutajad tihti sirvivad.




Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar